МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 13 червня 2022 року

13.06.2022 | 16:21

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 44 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

 

Зокрема у Донецькій області – 11,7 тисячам, Херсонській – 10,5 тисячам, Запорізькій – 6 тисячам, Дніпропетровській – 5,5 тисячам, Тернопільській – 5 тисячам, Харківській – 3,8 тисячам, Миколаївській – 1,4 тисячам споживачів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 13 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишаються знеструмленими близько 770 населених пунктів, загалом близько 655,5 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 373,8 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 64,5 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 182 тисячі абонентів.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

 

За минулий тиждень в центральному та східному регіонах НЕК «Укренерго» повернуло в роботу 6 повітряних ліній 330 кВ. Водночас на деокупованих територіях відновлено роботу майже всіх магістральних електромереж. Аварійно-відновлювальні бригади працюють на підстанції та повітряній лінії 750 кВ в центральному регіоні.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Нафтогазова галузь:

Усі діджитал сервіси Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" працюють в повному доступі.

 

Споживачі ТОВ “Газопостачальна компаніяНафтогаз Трейдинг” за добу збільшили використання природного газу  на 5,6%.

 

АТ “Укргазвидобуванняпродовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення.

 

Об'єкти мережі ПСГ АТ “Укртрансгаз - Оператор газосховищ Українизалишаються під посиленою охороною та продовжують працювати у штатному режимі.

 

АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють в штатному режимі в умовах воєнного стану.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку