МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 11 червня 2022 року

11.06.2022 | 17:20

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 23,7 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

 

Зокрема у Донецькій області – 13,9 тисячам, Харківській – 6,1 тисячам, Запорізькій – 2,5 тисячам, Херсонській – 800 споживачам, Дніпропетровській – 400 споживачам.

 

Газопостачання відновлено 1,8 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 11 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишаються знеструмленими близько 720 населених пунктів, загалом близько 644,8 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 369 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 69,3 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 177 тисячі абонентів.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

 

Вчора в східному регіоні  була введена в роботу повітряна лінія 330 кВ. На іншій лінії того ж класу напруги ліквідовано 24 пошкодження проводу. На підстанції 330 кВ усунено пошкодження контрольних кабелів.

 

В центральному регіоні  готується до введення в роботу ще одна лінія 330 кВ. На півночі на станції з пошкоджених панелей демонтовано вцілілу апаратуру для перенесення на нові.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Нафтогазова галузь:

Усі діджитал сервіси Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" працюють в повному доступі.  Споживачі ТОВ “Газопостачальна компаніяНафтогаз Трейдинг” за добу зменшили використання природного газу  на 1,7%.

 

АТ “Укргазвидобуванняпродовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення.

 

Об'єкти мережі ПСГ АТ “Укртрансгаз - Оператор газосховищ Українизалишаються під посиленою охороною та продовжують працювати у штатному режимі. АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють в штатному режимі в умовах воєнного стану.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком.

 

версія для друку