МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 10 червня 2022 року

10.06.2022 | 16:03

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 14,3 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

 

Зокрема у Херсонській області – 5,2 тисячам, Харківській – 4,1 тисячам, Запорізькій – 3,2 тисячам, Донецькій – 800 споживачам, Сумській – 600 споживачам, Миколаївській – 400 споживачам.

 

Газопостачання відновлено 2 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 10 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишаються знеструмленими близько 744 населених пунктів, загалом близько 640,75 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 364,1 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 70,1 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 172 тисячі абонентів.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

В східному регіоні завершуються аварійно-відновлювальні роботи на повітряній лінії 330 кВ.

 

В центральному регіоні на підстанції 750 кВ відновлюється обладнання трансформатора струму, планується монтаж роз’єднувача, продовжуються роботи на повітряній лінії 750 кВ. 

 

Усі планові роботи проводяться згідно графіка.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку