МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 9 червня 2022 року

09.06.2022 | 17:30

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 15,6 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

 

Зокрема у Харківській області – 8,2 тисячам, Донецькій – 6 тисячам, Чернігівській – 900 споживачам, Запорізькій – 500 споживачам.

 

Газопостачання відновлено 2,3 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 9 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишаються знеструмленими близько 726 населених пунктів, загалом близько 633,8 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 351,6 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 67 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 174,7 тисяч абонентів.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

 

На південному сході включена в роботу повітряна лінія 330 кВ. Крім того, на сході знаходяться в ремонті ще одна лінія 330 кВ та підстанція 330 кВ, на якій проводиться заміна пошкоджених силових кабелів 0,4кВ.

 

Продовжуються аварійно-відновлювальні роботи на підстанції 750 кВ та лінії 330 кВ.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Нафтогазова галузь:

Усі діджитал сервіси Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" працюють в повному доступі.   Споживачі ТОВ “Газопостачальна компаніяНафтогаз Трейдинг” за добу збільшили використання природного газу  на 11%.

 

 АТ “Укртрансгаз - Оператор газосховищ України” завершив ремонт системи автоматичного керування газоперекачувальними агрегатами (ГПА) на Богородчанському ПСГ. При цьому об'єкти мережі ПСГ залишаються під посиленою охороною та продовжують працювати у штатному режимі.

 АТ “Укргазвидобуванняпродовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення.

 

АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють в штатному режимі в умовах воєнного стану.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку