МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 8 червня 2022 року

08.06.2022 | 17:28

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 17,5 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

 

Зокрема у Донецькій області – 8,3 тисячам, Харківській – 4,2 тисячам, Запорізькій – 3,6 тисячам, Миколаївській – 1,4 тисячам.

 

Газопостачання відновлено 10,7 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 8 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишаються знеструмленими близько 725 населених пунктів, загалом близько 621,4 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 351 тисяча, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 70,6 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 177 тисяч абонентів.

 

Електроенергія:

Енергосистема України працює  синхронно з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Частота в мережі підтримується на нормативному рівні 50 Гц. В мережі стабільно працюють всі види електростанцій.

 

В центральному регіоні продовжуються аварійно-відновлювальні роботи на підстанції та лінії 750 кВ. На підстанції замінено трансформатор струму 750 кВ, демонтовано пошкоджений роз’єднувач. Проходить відновлення устаткування зв’язку. На лінії 330 кВ закінчені роботи на одній з складних ділянок траси мережі.

 

На двох підстанціях 330 кВ в східному  та північному регіонах продовжується ремонт релейного та вимірювального  обладнання.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію і сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках вітчизняних АЕС і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Запорізька атомна електростанція продовжує працювати під контролем і тиском російських військових. Але всі енергоблоки ЗАЕС обслуговуються українським персоналом і генерують електроенергію на потреби України. Ротація персоналу проводиться регулярно.

 

Нафтогазова галузь:

Усі діджитал сервіси Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" працюють в повному доступі.  Споживачі ТОВ “Газопостачальна компаніяНафтогаз Трейдинг” за добу зменшили використання природного газу  на 3,6%.

 

Об'єкти мережі ПСГ АТ “ Укртрансгаз - Оператор газосховищ Українизалишаються під посиленою охороною та продовжують працювати у штатному режимі. АТ “Укргазвидобуванняпродовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення.

 

АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють в штатному режимі в умовах воєнного стану.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

 

версія для друку