МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 7 червня 2022 року

07.06.2022 | 15:09

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 32,1 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

 

Зокрема у Миколаївській області - 10,1 тисячам, Запорізькій – 8 тисячам, Донецькій – 6 тисячам, Дніпропетровській і Харківській – по 4 тисячі споживачів.

 

Газопостачання відновлено 234 абонентам.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 7 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишаються знеструмленими близько 737 населених пунктів, загалом близько 647,3 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 358 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 73,6 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 187 тисяч абонентів.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

 

Вчора ввечері в східному регіоні введена в роботу повітряна лінія 330 кВ. Ремонтуються проводи ще на трьох лініях 330 кВ та 750 кВ на південному сході та у центрі.

 

На півночі на підстанції 330 кВ прокладено новий кабель живлення роз'єднувачів 330кВ та вимикачів 330кВ.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Нафтогазова галузь:

Усі діджитал сервіси Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" працюють в повному доступі. Споживачі ТОВ “Газопостачальна компаніяНафтогаз Трейдинг” за добу збільшили використання природного газу  на 6,1%.

 

 Об'єкти мережі ПСГ АТ “Укртрансгаз - Оператор газосховищ Українизалишаються під посиленою охороною та продовжують працювати у штатному режимі.

 

АТ “Укргазвидобуванняпродовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення.

 

АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють в штатному режимі в умовах воєнного стану.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку