МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 6 червня 2022 року

07.06.2022 | 13:23

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 17,3 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії. Газопостачання відновлено більше 200 абонентам.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 6 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишаються знеструмленими близько 737 населених пунктів, загалом близько 657,2 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 356 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 76 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 163,7 тисяч абонентів.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

На сході та південному сході продовжується відновлення трьох ліній 330 кВ.

На підстанціях 750 та 330 кВ продовжуються монтажні роботи з вимірювального устаткування та обладнанню захисту.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Запорізька АЕС і місто Енергодар досі захоплені та контролюються російськими військовими, але всі енергоблоки ЗАЕС обслуговуються українським персоналом й працюють на потреби України. Ротація працівників відбувається.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку