МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 3 червня 2022 року

03.06.2022 | 17:01

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 54,3 тисячам споживачів, які були знеструмлені через бойові дії. Газопостачання відновлено 100 абонентам.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 3 червня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишаються знеструмленими близько 744 населених пунктів, загалом близько 695,2 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 376,4 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 48,6 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 170 тисяч абонентів.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

 

На підстанції 750 кВ в центральному регіоні завершено монтаж трансформатора струму та вимикача на розподільчій установці 750 кВ. Продовжуються роботи по монтажу устаткування захисту та ремонту кабелів. На двох ділянках повітряної лінії 750 кВ  та лінії 330 кВ ліквідовуються осколочні пошкодження проводів.

 

На сході ремонтуються дві лінії 330 кВ. На підстанції 330 кВ на півночі продовжується монтаж вимірювального обладнання.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Запорізька АЕС: всі енергоблоки ЗАЕС обслуговуються українським персоналом й працюють на потреби України. Ротація працівників відбувається.

 

Газотранспортна система:

Оператор ГТС України продовжує забезпечувати  транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку