МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 31 травня 2022 року

31.05.2022 | 17:24

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 35 тисячам споживачів, яких було знеструмлено через бойові дії.

 

Зокрема, в Харківській області – 15 тисячам, Донецькій – 8,3 тисячам, Запорізькій – 7,3 тисячам, Херсонській – 3,8 тисячам, Дніпропетровській – 450 споживачам, Миколаївській – 150 споживачам.

 

Газопостачання відновлено близько 1,5 тисячам абонентам.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах.

 

Станом на 31 травня в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями,

залишаються знеструмленими близько 736 населених пунктів, загалом близько 647,6 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 356,6 тисяч, Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 74,9 тисяч споживачів.

 

Без газопостачання залишаються 166,6 тисяч абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

 

В центральному регіоні продовжується відновлення підстанції та повітряної лінії 750 кВ.

Одночасно проходять ремонтні роботи на двох лініях 330 кВ.

 

Відновлюють обладнання класу напруги 330 кВ і на сході. На підстанції ремонтують вимикачі, йде монтаж розподільчого устаткування. На двох повітряних лініях міняють пошкоджену ізоляцію, ремонтують кріплення, монтують та установлюють дистанційні розпірки. Ще одна лінія 330 ремонтується на південному сходівстановлюються з’єднувачі та розпірки, ліквідуються пошкодження.

 

В північному регіоні на підстанції 330 кВ встановлюється обладнання захистів та монтуються кабельні канали.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Запорізька АЕС контролюється російськими військовими, але всі енергоблоки ЗАЕС обслуговуються українським персоналом й працюють на потреби України. Ротація працівників відбувається.

 

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку