МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 28 травня 2022 року

28.05.2022 | 15:49

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 40,6 тисячам споживачів, з них - 12,6 тисяч споживачів, які були знеструмлені через несприятливі погодні умови.

 

Зокрема, в Донецькій області – 12,8 тисячам, Київській – 12,6 тисячам споживачів, які були знеструмлені через негоду, Харківській – 11,4 тисячам, Запорізькій – 3,8 тисячам споживачів.

 

Газопостачання відновлено понад 685 абонентам.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій, виконання робіт з розмінування та виникнення нових пошкоджень в електромережах, в тому числі внаслідок несприятливих погодних умов.

 

Станом на 28 травня в Україні залишаються знеструмленими близько 726 населених пунктів, загалом близько 599 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 356 тисяч споживачів, , Луганськійпонад 128,2 тисяч, Харківськійблизько 36 тисяч.

 

Без газопостачання залишаються понад 161,5 тисяч абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

 

Електроенергія:

Всі види електростанцій працюють згідно графіка та команд диспетчера. Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи частоту на рівні 50 Гц.

 

В східному та центральному регіонах продовжуються аварійно-відновлювані роботи на трьох лініях 330-750 кВ.

 

В Центральному на одній з високовольтних підстанцій продовжується ремонт реакторного обладнання, а також відновлювальні роботи розподільчої установки 330 кВ, налаштування відремонтованого обладнання захистів. На півночі на одній з підстанцій виконується монтаж кабельних каналів для розподільчої установки, монтаж та налаштування обладнання захистів, завершено демонтаж частини пошкодженого обладнання.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Нафтогазова галузь:

Усі діджитал сервіси Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" працюють в повному доступі.

 

Споживачі ТОВ “Газопостачальна компаніяНафтогаз Трейдинг” за добу зменшили використання природного газу  на 1,3%.

 

АТ “Укргазвидобуванняпродовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення.

 

АТ «Укртранснафта» та АТ «Укрспецтрансгаз» надалі працюють в штатному режимі в умовах воєнного стану.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів.

 

Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку