МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Особливості цього опалювального сезону: максимальна потужність "атомки" і переорієнтація логістики імпорту вугілля - Юрій Власенко

07.12.2021 | 17:08

 

 

 

Зараз атомні станції працюють 14-ю з 15-ти енергоблоків, їх потужність складає майже 12,5 тисяч МВт.

 

На цьому наголосив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко в енергоблозі Міненерго.

 

З початку зими Запорізька атомна електростанція вперше в історії працює всіма шістьма енергоблоками, що дорівнює 100% встановленої потужності та становить 6040 МВт.

 

Ця подія стала можливою завдяки тривалій системній роботи, яка здійснювалась Міненерго, НАЕК «Енергоатом» та НЕК «Укренерго». Так, було побудовано підстанцію «Каховська» та нову магістральну лінію електропередачі 750 кВ від неї до Запорізької АЕС довжиною 186 км та мережевою інфраструктурою 330 кВ, що дозволило зняти мережеві обмеження на видачу потужності ЗАЕС.

 

«Це посилило енергобезпеку України, в першу чергупівденного регіону», зазначив Юрій Власенко.

 

Ще одна особливість цього опалювального сезону – це переорієнтація на поставки імпортного вугілля переважно морським шляхом. Так, в Україну вже імпортовано морем близько 200 тис тонн вугілля: два судна класу «Панамакс» з американським вугіллям та одне судно з вугіллям з Австралії. Вугілля з першого судна було відвантажено для потреб державної генерації «Центренерго» та направлено на Вуглегірську, Зміївську та Трипільську ТЕС, друге судно для державної генерації розвантажується.  Водночас понад 80% вугілля, що поставляються на теплоелектростанції, – це вугілля власного українського видобутку.

 

«Вугілля українського видобутку та ритмічне постачання імпортованого вугілля через морські порти дає можливість стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2021/22 року», - наголосив Юрій Власенко.

 

Відео можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=3MyG1vtYSrU&t=4s

 

 

версія для друку