МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Потенціал видобування вуглеводнів в Україні складає майже 1,1 трлн кубометрів – Максим Немчинов

30.11.2021 | 12:45

 

 

 

Міністерство енергетики працює над законопроєктом щодо збереження стимулюючої ренти на видобуток газу для нових свердловин і впровадження такої ренти для відновлених свердловин.

 

Про це заявив заступник міністра енергетики Максим Немчинов у енергоблозі Міненерго.

 

«Україна здійснила реформи, доєдналась до європейського газового ринку, ми суттєво скоротили і власне споживання, і обсяг імпорту. Наступний крок - ми прагнемо повністю покривати потреби внутрішнього споживання природного газу за рахунок власного видобутку та заходів з енергоефективності», - зазначив Максим Немчинов.

 

Український видобуток газу за десять місяців 2021 року становив майже 16,5 млрд м куб, а споживання газу – близько 21,5 млрд м куб.

 

«Щоб покращити інвестиційну привабливість та залучити інвестиції у галузь, ми на сьогодні працюємо над законопроєктом щодо збереження стимулюючої ренти для видобутку газу. Йдеться про збереження стимулюючої ренти для нових свердловин, запровадження стимулюючої ренти для відновлених свердловин, для видобутку газу нетрадиційних покладів, а також видобутку сирої нафти», - наголосив заступник міністра.

 

Міжнародний досвід доводить, що така точкова фіскальна та регуляторна політика може бути ефективною і дозволить залучити інвестиції у видобуток покладів, які не будуть розроблятися за звичайних умов через капіталомісткість та бізнес-ризики.

 

В Реєстрі нафтових і газових свердловин знаходиться більше 3000 ліквідованих і законсервованих свердловин. Поновлення навіть 5% з них за рік дасть значний позитивний ефект для галузі – йдеться про видобуток близько 2,7 млрд м3 газу та 1 млн тонн нафти.

 

«Потенціал видобування вуглеводнів в Україні складає майже 1,1 трлн кубометрів. За рахунок нетрадиційних покладів ми можемо збільшити запаси вуглеводнів в Україні майже вдвічі», - наголосив Максим Немчинов.

 

На сьогодні – в українських підземних сховищах понад 16 млрд кубометрів газу. Цього цілком достатньо для стабільного проходження опалювального сезону.

 

 

Відео можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=rG80ppgF5zY

версія для друку