МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Юлія Підкоморна : Віднесення атомної енергетики до зеленої стане важливим рішенням для досягнення кліматичної нейтральності

22.11.2021 | 19:22

 

 

 

 

У контексті досягнення кліматичної нейтральності в Україні на пріоритетний рівень винесено, зокрема, питання впровадження малих модульних ядерних реакторів.

 

Про це заявила заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна під час панельної дискусії «Атомна енергетикаважлива складова «зеленого курсу» на міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни».

 

«Україна є відповідальним учасником Паризької угоди та дійсно має амбіції до вуглецевої нейтральності. Декарбонізація в енергетичній сфері є одним з пріоритетів роботи Міністерства енергетики України сьогодні. Підвищення енергоефективності, створення водневої енергетики, розвиток відновлюваної енергетики, синхронізація з ENTSO-E є ініціативами Міненерго, які відповідають цілям кліматичної політики Європи»,зазначила Юлія Підкоморна.

 

За її словами, у Європі зараз розглядається питання віднесення атомної енергетики до зеленої. Атомна енергетика може бути віднесена до зеленої – про це заявляють 10 країн Європи на чолі з Францією.

 

«Вирішення питання «зеленого» атому для нас є дуже важливим. У контексті швидкого розвитку технологій і будівництва та обмеженого часу на досягнення кліматичної нейтральності питання впровадження малих модульних ядерних реакторів також набуває пріоритетного значення. Компанія «Енергоатом» має великий енергетичний і науковий потенціал. Вона має стати флагманом впровадження ММР в Україні», зауважила заступниця міністра.

 

Вона нагадала, що в Україні атомна енергетикаце половина всієї генерації електроенергії і саме той сектор, який є основою енергетичної незалежності держави.

 

версія для друку