МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна і ЄС мають консолідувати зусилля щодо протидії викликам енергетичної безпеки у регіоні - Герман Галущенко

12.10.2021 | 16:31

 

 

 

 

На законодавчому рівні існують всі механізми для реагування на ситуацію, що склалася із постачанням газу до Європи.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час свого виступу на саміті Україна – ЄС.

Для протидії газовій монополії Росії необхідно застосування європейського законодавства до всіх газопроводів, що проходять територією Європи, зокрема, Північного потоку-2 та Турецького потоку і його продовження.

«Ми розраховуємо, що Європейська комісія знайде необхідні важелі, щоб застосувати вимоги Третього енергопакету до газопроводів та інтерконекторів у Сербії, Угорщині, Румунії і Болгарії. Крім того, Україна має бути повноцінно залучена до процесу оцінки звіту німецького регулятора щодо сертифікації Північного потоку-2», – заявив міністр енергетики.

Герман Галущенко наголосив на тому, що Україна має значний потенціал для забезпечення стабільного газопостачання до Європи.

«Українська газотранспортна система – єдиний маршрут, яким до ЄС можна доставити значні додаткові обсяги газу. Він потужний, гнучкий і працює повністю за європейськими правилами. Наші підземні газосховища обсягом біля 32 млрд куб. м – найбільші в Європі. Ці потужності мають бути використані для створення стратегічних резервних запасів на випадок потенційних криз, таких як переривання поставок чи значні цінові коливання через дії монополіста», - наголосив міністр.

 

 

 

версія для друку