МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Тільки в колаборації ми запровадимо європейські стандарти на енергоринку - Герман Галущенко

11.10.2021 | 16:59

 

 

 

Для повної інтеграції українського та європейського енергоринків потрібне подальше вдосконалення правил роботи ринку електроенергії. 

На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко в ході панельної дискусії на заході «Інтеграція України до ENTSO-E: за крок до енергетичної незалежності», організованому НЕК «Укренерго» за підтримки Міністерства енергетики напередодні саміту України – ЄС. 

Герман Галущенко наголосив на тому, що синхронізація української енергосистеми з європейською енергосистемою ENTSO-E – це стратегічна ціль України у сфері енергетики. Водночас інтеграція енергоринків України і Європи - це взаємовигідний процес, зокрема, завдяки високому рівню чистоти українського енергоміксу, що є надзвичайно важливим в контексті подальшої декарбонізації енергетики всього регіону. 

Технічно Україна готова до синхронізації. «В ENTSO-E високо оцінили рівень нашої технічної готовності», - наголосив міністр енергетики.

Але для повної інтеграції українського та європейського енергоринків необхідно вдосконалити правила роботи ринку електроенергії. 

«На сьогодні існує колаборація між міністерством, регулятором, «Укренерго». Працюють усі разом, щоб досягти спільної мети. Я впевнений, що в нашій міжвідомчій колаборації ми досягнемо цілей з точки зору максимального регулювання ринку відповідно до стандартів Європейського Союзу», - наголосив Герман Галущенко.

 

 

 

 

 

 

версія для друку