МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Майбутнє відновлюваної енергетики в Україні - у ринковому регулюванні, - Герман Галущенко

08.10.2021 | 17:51

 

 

 

Під головуванням міністра енергетики Германа Галущенко та заступника директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірка Бушле в Міненерго відбулась дискусія високого рівня «Готовність української відновлюваної енергетики до викликів майбутнього».

 

У заході взяли участь представники Європейського Союзу, Світового Банку, ЄБРР, USAID, Держенергофективності, НЕК «Укренерго», а також спілки виробників електроенергії з відновлюваних джерел: Європейсько-українське енергетичне агентство, Українська вітроенергетична асоціація, Українська асоціація відновлюваної енергетики та Асоціація сонячної енергетики України.

 

Учасники зустрічі обговорили перспективи та виклики розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Серед розглянутих питань – перехід від моделі «зеленого тарифу» на модель Feed-in Premium (контракти на різницю), реформування енергоринку для інтеграції ВДЕ, розвиток гнучкості енергосистеми та систем накопичення енергії тощо.

 

Відкриваючи захід, Герман Галущенко підкреслив, що Міненерго вбачає розвиток відновлюваної енергетики в Україні на конкурентній основі через механізми ринкового ціноутворення та відповідно до потреб енергетичної системи держави.

 

Також міністр зазначив, що найближчим часом заплановано черговий етап погашення заборгованості за «зеленим тарифом» через випуск «зелених облігацій» від НЕК «Укренерго».

 

 

 

 

 

 

версія для друку