МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго розробило законопроект для впровадження накопичувачів електроенергії - energy storage

03.09.2021 | 10:59

 

 

 

Міністерство енергетики виносить на громадське обговорення проєкт закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку систем накопичення енергії».


Документ передбачає:


-           введення нового учасника ринку електричної енергії - оператор системи накопичення енергії та встановлення його прав та обов’язків;


-           врегулювання питання ліцензування діяльності з накопичення енергії;


-           встановлення заборони для операторів системи передачі та розподілу провадити діяльність з накопичення енергії;


-           уточнення процедури проведення конкурсів на будівництво нової генеруючої потужності;


-           встановлення вимог для використання систем накопичення енергії виробниками електричної енергії, у тому числі з відновлювальних джерел енергії.


Накопичувачі енергії – одна з перспективних технологій, що дозволить підвищити гнучкість ОЕС України. Такі акумулятори можна використовувати для підтримання частоти (первинне регулювання) та перенесення потужності з періоду її профіциту в періоди її дефіциту (вторинне, третинне регулювання). 


Нормативно-правове регулювання впровадження накопичувачів надзвичайно актуальне з огляду на стрімке зростання частки відновлюваної енергетики в загальному енергобалансі України протягом останніх років.


Активний розвиток балансуючих потужностей, зокрема, систем накопичення, надасть енергосистемі необхідну гнучкість та стійкість, що є важливою умовою синхронізації ОЕС України із європейською енергосистемою ENTSO-E.


Водночас, це дозволить посилити спроможність енергетичної системи щодо інтеграції нових потужностей з відновлюваних джерел енергії і, таким чином, створити технічну можливість для подальшої декарбонізації української енергетики.


Громадське обговорення триватиме 30 днів.


Зауваження та пропозиції надсилати:

Міністерство енергетики України, вул. Хрещатик, 30, м. Київ, 01601,      

e-mail: vladyslav.maksakov@mev.gov.ua

 

З Проєктом Закону можна ознайомитись за посиланням:

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245573969&cat_id=167475

 

версія для друку