МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна і США підписали спільну заяву щодо співпраці в сферах енергетики і клімату (оновлено)

31.08.2021 | 20:29

 

 

 

 

Сьогодні міністр енергетики України Герман Галущенко та Секретар з питань енергетики Дженіфер М. Гренголм підписали спільну заяву Департаменту енергетики США та Міністерства енергетики України щодо посилення двосторонньої співпраці в сферах енергетики та клімату. Документ підписано в присутності Президента України Володимира Зеленського, який перебуває з робочим візитом у Сполучених Штатах Америки.


«Сьогодні ми починаємо Стратегічний діалог з енергетики та клімату з американськими партнерами, як ключовий інструмент постійної співпраці в енергетиці між США та Україною. В нас спільні цілі, серед яких ключовими є декарбонізація енергетичної галузі та досягнення високого рівня енергетичної безпеки та стабільності в Східній Європі» - наголосив Герман Галущенко.


Документ фіксує готовність США допомагати Україні у питаннях розвитку конкурентоспроможних та прозорих енергетичних ринків, декарбонізації економіки та зміцнення енергетичної безпеки. Передбачається взаємовигідне партнерство у сферах ядерної енергетики, сонячної та вітрової енергії, водню, накопичення енергії тощо.


«Маємо спільне бачення з Секретарем Гренголм - кліматичні цілі, скорочення викидів - у фокусі розвитку енергетичної галузі. Україна розпочинає реалізацію проекту декарбонізації енергетики, і мені було важливо - та вкрай приємно - почути про підтримку цього проекту від наших партнерів з Міністерства енергетики США»
- зазначив Герман Галущенко.

 

 

Текст спільної заяви Міністерства енергетики США та Міністерства енергетики України щодо посилення двосторонньої співпраці в сферах енергетики та клімату.

 

версія для друку