МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергобезпека Європи залежить від застосування Третього енергопакету до Північного потоку 2, - Герман Галущенко

23.08.2021 | 13:18

 

 

 

 

Сьогодні на полях Кримської платформи відбулася тристороння зустріч міністрів енергетики України, Німеччини та СШАГермана Галущенка, Петера Альтмайєра та Дженніфер Гренголм.

 

На зустрічі учасники обговорили загрози Північного потоку 2 для енергобезпеки Європи і способи захисту від цих ризиків. Сторони також обговорили декарбонізацію енергосектору України та впровадження новітніх технологій у виробництві енергії.

 

«Стосовно Північного потоку-2, ми виходимо з тої позиції, яка вже задекларована і була озвучена Президентом України. Не можна дозволяти Російській Федерації використовувати газ як зброю» - наголосив Герман Галущенко.

 

Міністри детально обговорили можливість забезпечення надійності постачання газу в Європу, важливість продовження транзиту українською ГТС і кроки, які забезпечать Україні гарантію у реалізації транзитного потенціалу.

 

«Гарантії для України мають бути наповнені реальним змістом, ми обговорили з міністрами перелік можливостей, які можуть бути реалізовані» - наголосив міністр енергетики України.

 

Окремий акцент учасники зустрічі зробили на застосуванні Третього енергетичного пакету та питанні усунення монополії Газпрому на європейському ринку.

 

«Ключове питання для всіх нас – енергетична безпека як України, так і країн Європейського Союзу - заявив Герман Галущенко.

 

Міністр енергетики України також наголосив на важливості синхронізації енергосистеми України з країнами Європейського союзу і заявленій підтримці цього процесу з боку його колег з США та Німеччини.

 

Підтримка нашими партнерами реформ, спрямованих на інтеграцію енергетичних ринків України до Європи, інвестиції у трансформацію вугільної галузі, зниження викидів – все це забезпечить комплексний процес декарбонізації української енергетики.

 

«Це важливо для України у контексті декарбонізації і тих процесів, які ми плануємо реалізовувати для трансформації енергетики України» - зазначив Герман Галущенко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку