МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Закон про реформування вугільної галузі забезпечить права шахтарів на соціальний захист, - Олексій Кураков

18.08.2021 | 10:49

 

 

 

 

На громадське обговорення винесено законопроєкт «Про реформування вугільної галузі», розроблений Міністерством енергетики. 


Документ визначає комплекс соціально-економічних заходів, спрямованих на вирішення питань заборгованості та фінансове оздоровлення державних вугледобувних підприємств, зокрема із залученням приватних інвестицій для оновлення основних матеріально-технічних фондів та нарощення економічно доцільного видобутку вітчизняного вугілля.


Законопроєкт пропонує запровадити механізм, що дозволить вугледобувним підприємствам погасити заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду. Також законопроєкт передбачає внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства з метою недопущення банкрутства державних вугледобувних підприємств.


«Передусім закон спрямовано на соціальний захист працівників вуглевидобувних підприємств. Він забезпечить правильний розрахунок робочого стажу та справедливе нарахування пенсії шахтарям» - наголосив заступник Міністра Олексій Кураков.

 

Детально з законопроєктом можна ознайомитись за посиланням

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245565553&cat_id=167475

 

версія для друку