МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна і США мають поглибити стратегічний енергетичний діалог, - Герман Галущенко

10.08.2021 | 16:59

 

 

 

Стратегічний енергетичний діалогце ефективний інструмент для посилення співпраці з метою побудови ефективної та стійкої енергетичної системи, а також пришвидшення процесів декарбонізації через трансформацію енергетичної галузі, підвищення енергетичної безпеки та взаємовигідного партнерства в галузі ядерної енергетики.

 

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін та директором місії USAID Джеймсом Хоупом в рамках підготовки візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки.

 

«Під час візиту до Сполучених Штатів для нас важливо обговорити перспективи поглиблення стратегічного енергетичного діалогу. Це питання тісно пов’язано з кліматичними змінами і стосується завдань, які ми ставимо перед собою щодо декарбонізації через трансформацію енергетичної галузі і енергетичну безпеку», – зазначив Герман Галущенко.

 

Він наголосив, що Україна поставила амбітну ціль в рамках Другого національно визначеного внеску до Паризької угоди – скоротити шкідливі викиди порівняно з 1990 роком на 65% до 2030 року. Основні завдання покладаються на енергетичну галузь, зокремаскорочення теплової генерації.

 

«Ми будемо виводити застарілі блоки теплових електростанцій, які зношені на 90%. Разом із синхронізацією із європейською системою ENTSO-E та інтеграцією України до європейських енергоринків це стане важливою частиною процесу загальної декарбонізації електроенергетики Європейського Союзу», – зазначив міністр енергетики.

 

Герман Галущенко також закцентував увагу на співпраці України і США у сфері атомної енергетики.

 

«Атомна енергетика – та сфера, де ми вже успішно співпрацюємо і маємо багато можливостей посилити співпрацю. Вбачаю значний потенціал поглиблення партнерства з компанією Westinghouseце стосується і безпеки, і добудови нових блоків, і постачання ядерного палива», – зазначив міністр.

 

 

версія для друку