МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Багатостороння робоча група при Міненерго схвалила кандидатуру незалежного адміністратора з підготовки звіту за 2020 рік в рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей

07.07.2021 | 17:37

 

 

 

6 липня відбулось онлайн-засідання багатосторонньої групи з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ). Участь у засіданні взяла заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна.

У ході засідання робоча група схвалила кандидатуру незалежного адміністратора для підготовки звітів в рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей - ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги», яке визначено переможцем відкритих торгів, проведених Міненерго на платформі «Прозорро».

Учасники наради обговорили стан виконання вимог закону «Про забезпечення прозорості видобувних галузей» стосовно публікації угод про користування надрами. У травні цього року Міненерго, на основі інформації, отриманої від компаній, оприлюднило істотні умови угод про розподіл вуглеводнів (УРП) та витяги з УРП. Експерти ГО «Dixi Group» проаналізували опубліковану інформацію і презентували під час засідання рекомендації та висновки. Учасники наради вирішили провести окрему робочу зустріч і обговорити презентовані рекомендації щодо можливого подальшого впровадження. 
Також учасники наради обговорили результати виконання багатосторонньою групою робочого плану впровадження ІПВГ у 2020 році. 


Довідково.
ІПВГ – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, прийнятий Міжнародним секретаріатом ІПВГ та затверджений Міжнародним правлінням ІПВГ, який впроваджується у 55 країнах світу та включає такі країни як Норвегія, Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Казахстан та інші. Відповідно до вимог ІПВГ усі нафтові, газові, гірничодобувні компанії та інші видобувні компанії, що здійснюють істотні платежі на користь уряду повинні надавати повну та вичерпну інформацію стосовно цих платежів.


Незалежний адміністратор - суб’єкт господарювання, який здійснює аналіз та звірку інформації, наданої суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у видобувних галузях, та отримувачами платежів, відповідно до технічного завдання та готує звіт ІПВГ.

 

версія для друку