МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Герман Галущенко взяв участь у церемонії підняття прапора України у Центрі передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки

07.07.2021 | 14:01

 

 

 

Сьогодні у Вільнюсі міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у церемонії підняття українського прапору у Центрі передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки. З вітальними словами виступили також директор Центру Ромуальдас Петкевічус, міністр національної оборони Литовської республіки Арвідас Анушаускас, заступник міністра закордонних справ Литовської республіки Егідіюс Мєйлунас.

 

«Підняття прапора України в Центрі передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки символізує розширення стратегічної співпраці України і НАТО», – наголосив Герман Галущенко.

 

Завдяки членству у Центрі Україна отримала доступ до передового світового досвіду країн-учасниць НАТО.

 

«Сподіваємося також зробити вагомий внесок у діяльність Центру, адже за останні роки, зважаючи на складну геополітичну ситуацію, військову агресію на Сході і втрату частини енергетичного потенціалу, Україна отримали неабиякий досвід, яким готова ділитися з партнерами», – зазначив міністр енергетики.

 

«Впевнений, що у тісній співпраці з країнами-учасницями НАТО Україна здатна подолати сучасні виклики та успішно впровадити ключові реформи в енергетиці», – наголосив Герман Галущенко.

 

Він зазначив, що основний пріоритет Міністерства енергетики України на найближчий час – від’єднання української енергосистеми від енергосистем Росії і Білорусі та подальша синхронізація з європейською мережами ENTSO-E. «Це є першочерговим та принциповим завданням в контексті забезпечення енергетичної безпеки нашої держави та регіону в цілому», – підкреслив Герман Галущенко.

 

У контексті енергобезпеки європейського регіону міністр також згадав проєкт «Північний потік-2».

 

«Вважаю, що «Північний потік-2» – це зброя проти України та загроза енергобезпеці і України, і всієї Європи. Газ має бути товаром, а не інструментом політичного тиску. Лише спільними зусиллями ми зможемо протистояти російській монополії», – наголосив Герман Галущенко.

 

Він висловив впевненість в подальшому ефективному співробітництві України і держав-партнерів Центру.

 

«Приєднання України до Центру передового досвіду НАТО стане початком більш тісної співпраці на шляху до зміцнення енергетичної безпеки Східної Європи», - підсумував міністр енергетики.

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку