МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Запорізька АЕС готова поставляти медичний кисень до закладів охорони здоров'я України

06.07.2021 | 15:11

 

 

 

В червні 2021 року Запорізька АЕС отримала від Міністерства охорони здоров’я України реєстраційне посвідчення на лікарський засіб - медичний кисень, який буде вироблятися на азотно-кисневій станції (АКС) №2.

 

АКС №2 введена в промислову експлуатацію у 2019 році і дозволяє зараз виробляти по 50 балонів кисню медичного щодня. При цьому кисень - високої якості та повністю відповідає вимогам, які пред'являються до нього, як до лікарського препарату.

 

Об’ємна частка газу в одному балоні - 6,24 м3, встановлена вартість - 44,49 грн. за м3. Але на період дії карантину прийнято рішення відпускати кисень медичний для закладів охорони здоров’я зі знижкою 99%.

 

На АКС №2 проведено повний цикл виробництва медичного кисню з контролем якості контрактною лабораторією «Лінде Газ Україна». Серія лікарського засобу сертифікована Уповноваженою особою і готова до продажу. Термін її придатності - 18 місяців. 

 

Наступний крок - налагодити не лише виробництво, але й постійну реалізацію, процес логістики, завершити акредитацію власної лабораторії. Наразі ведеться активна робота з моніторингу потенційних споживачів кисню, направлені офіційні листи до медичних закладів Запорізької області.

 

Мета атомників - врятувати якомога більше людських життів і допомогти державі подолати наслідки пандемії коронавірусу.

 

#ЕнергоатомМедицина

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 06 липня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку