МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Потрібно максимально скоротити терміни синхронізації ОЕС України з ENTSO-E, врахувавши всі виклики, - Міненерго

05.07.2021 | 16:33

 

 

 

Сьогодні під головуванням Германа Галущенка відбулося чергове засідання Робочої  групи  щодо  супроводження  процесу  інтеграції об'єднаної  енергетичної системи України з об'єднанням енергетичних  систем   держав      членів   Європейського  Союзу.

 

Учасники обговорили часові рамки ключових етапів переходу ОЕС України на паралельну роботу з енергосистемою континентальної Європи та можливі ризики під час синхронізації ОЕС України з ENTSO-E.

 

Тестова робота енергосистеми в ізольованому режимі запланована на лютий 2022 року. Учасники погодилися, що варто бути готовими до ситуації, коли із незалежних від української сторони причин, в ізольованому режимі вітчизняним ОЕС доведеться попрацювати довше, ніж три дні.

 

«Це дуже серйозний виклик. Тому розрахунок усіх величин повинен бути зроблений з відповідним запасом», - акцентував Юрій Власенко, перший заступник міністра енергетики України.

 

Щодо термінів, учасники робочої групи погодилися, що потрібно максимально їх скоротити, врахувавши усі, як внутрішні, так і зовнішні виклики та загрози.

 

Для мінімізації внутрішніх ризиків потрібно здійснити належний ремонт обладнання та вирішити питання із забезпеченням паливом.

 

 «Треба пропрацювати шляхи можливої фінансової збалансованості компаній, які братимуть участь у забезпеченні проходження ізольованого режиму», - зазначив Юрій Власенко.

 

На засіданні,  запланованому на наступний тиждень, домовилися заслухати оцінку ризиків кожним з учасників та обговорити прогнозний перелік обладнання, що буде задіяне в період роботи ОЕС в ізольованому режимі.

 

 

версія для друку