МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Керівник Енергоатома представив колективу Запорізької АЕС нового т.в.о. генерального директора

03.06.2021 | 16:07

 

 

 

 

03 червня 2021 року т.в.о президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін відвідав з робочим візитом Запорізьку АЕС і провів робочу нараду з керівництвом станції, під час якої обговорювалися нагальні виробничі питання, оцінювався поточний стан справ.

 

Очільник Енергоатома висловив виконувачу обов’язків генерального директора ВП ЗАЕС Юрію Кульбі подяку за сумлінну працю на посаді керівника найбільшої атомної станції Європи, значний особистий внесок у становлення і розвиток Запорізької АЕС.

 

Опісля він представив колективу нового т.в.о. генерального директора станції - Дмитра Вербицького, який до цього обіймав посаду заступника головного інженера з технології та інжиніринґу. Представляючи пана Вербицького, Петро Котін висловив сподівання, що трудовий колектив надасть всю необхідну підтримку новому керівникові та забезпечить стабільну й успішну роботу атомної станції з урахуванням масштабних проєктів, що їх реалізовує ДП «НАЕК «Енергоатом», та стратегічних цілей Компанії. 

 

46-річний Дмитро Вербицький народився у Запорізькій області та пройшов великий трудовий шлях на Запорізькій АЕС. Навчався у Обнінському інституті ядерної енергетики, де отримав фах інженера-фізика-теплоенергетика. У 1998 році прийшов працювати на Запорізьку АЕС оператором реакторного відділення. 2010 року пан Вербицький обійняв посаду начальника зміни енергоблока експлуатаційного підрозділу, а ще за десять років, у травні 2020 року, був призначений заступником головного інженера з технології та інжиніринґу. 2012 року Дмитра Вербицького було визнано кращим фахівцем року у ВП ЗАЕС.

 

У ході робочого візиту на Запорізьку АЕС Петро Котін також зустрівся з головою Українського ядерного товариства Володимиром Бронніковим та обговорив з ним питання подальшого співробітництва Енергоатома з УкрЯТ задля подальшого розвитку атомної галузі України.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 03 червня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку