МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Метрологи Запорізької АЕС забезпечують високу якість вимірювань

20.05.2021 | 14:06

 

На Запорізькій АЕС успішно створена ефективна система управління метрологічним забезпеченням. Служба головного метролога (СГМ) веде планування та координацію всіх метрологічних робіт на станції.

 

СГМ опановує сучасні технології і вдосконалює свою роботу, особливо під час ремонтних кампаній коли відбувається оновлення існуючих систем та впроваджуються нові елементи.

 

«Перед нами завжди стоїть велика кількість завдань, тому що постійно відбувається  модернізація існуючих систем та з’являються нові», - зазначив керівник служби головного метролога Запорізької АЕС Євгеній Чернявський.

 

 Впродовж ремонтної кампанії на п’ятому та шостому енергоблоках фахівцями служби виконана первинна відомча повірка вимірювальних каналів системи дистанційного контролю зусиль натягу армоканатів та системи управління машини перевантажувальної.

 

На перспективу службою заплановане придбання нової повірочної установки для повірки датчиків, які встановлюються на системах радіаційного контролю.

 

Принцип, який багато років забезпечує успішну роботу колективу служби головного метролога полягає в гармонійній взаємодії молодості та досвіду, цілеспрямованості та професіоналізму.

 

Активна увага приділяється збереженню досвіду та його передачі, бо від того, наскільки успішними будуть перші кроки молодих фахівців, залежить не тільки їх професійне становлення, але і подальший розвиток самої служби.

 

Всі поставлені завдання службою головного метролога Запорізької АЕС виконуються вчасно та якісно.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 20 травня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

 

 

 

 

 

версія для друку