МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Якісне виконання ремонтних робіт - запорука безпечної експлуатації Запорізької АЕС

18.05.2021 | 13:40

На енергоблоках №3, №5 та №6 Запорізької АЕС згідно з графіком ведуться планово-попереджувальні ремонти.

 

Наразі на енергоблоці №3 розпочато роботи по збиранню реактора, тривають роботи з ремонту обладнання третього каналу системи безпеки, а також роботи за загальними нарядами на ремонт турбіни, берегової насосної станції та обладнання машинного залу.

 

На енергоблоці №5 виконуються роботи на низькому рівні теплоносія у першому контурі, ремонт обладнання першого каналу системи безпеки,  роботи за загальними нарядами на ремонт турбіни, обладнання машинного залу.

 

На енергоблоці №6 ведеться вивантаження тепловиділяючих зборок з активної зони реактора в басейн витримки з проведенням контролю гермооболонки, ремонт обладнання другого каналу системи безпеки.

 

Основним завданням для колективу Запорізької АЕС є забезпечення високої якості проведення ремонтних робіт відповідно до графіка.

 

В даний момент на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 3 енергоблока. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає. Сумарна потужність генераторів становить 2 960 МВт.

 

За минулу добу енергоблоками Запорізької АЕС вироблено 69,5 млн кВтг електроенергії, з початку місяця 1,16 млрд кВтг та з початку 2021 року – 14,09 млрд кВтг електроенергії.

 

Запорізька АЕС функціонує надійно та безпечно.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 18 травня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

 

 

 

версія для друку