МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоблоки №1 та №2 Запорізької АЕС підтвердили можливість надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти

17.05.2021 | 15:35

 

 

 

 

Фахівці Запорізької атомної станції, ДП «НАЕК «Енергоатом» та НЕК «Укренерго» провели випробування енергоблоків № 1 та №2 Запорізької АЕС щодо можливості надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти (РПЧ) оператору системи передачі в обсягах +/- 20 МВт.

 

 Енергоблоки №1 і №2 Запорізької АЕС є «пілотними» в цьому напрямку серед українських атомних блоків. Тож наразі два мільйонники Запорізької атомної станції підтвердили свою спроможність надавати допоміжну послугу «Резерв підтримки частоти». Проведенні випробування мають гідний результат, що являє собою черговий суттєвий крок на шляху до інтеграції об’єднаної енергосистеми України з європейською континентальною енергосистемою. 

 

«Випробування на енергоблоці №1, як і на енергоблоці №2, проходили на підтвердження можливого резерву потужності, який ми будемо використовувати для підтримання частоти в енергосистемі. В даному випадку – це +/- 20 мегават від поточної потужності в діапазоні від 600 до 1000 мегават, - прокоментував подію заступник головного фахівця з організації виробництва - заступник начальника виробничо-технічної служби (з енергоринку) Дмитро Чальцев. - Таким чином ми довели, що технічно забезпечуємо цей резерв. Тобто відповідаємо тим критеріям, які окреслює НЕК «Укренерго» щодо надання цієї послуги».

 

Проведені випробування підтвердили відповідність вимогам Кодексу системи передачі, для отримання свідоцтва, яке надасть ДП «НАЕК «Енергоатом» право вивести енергоблоки №1 та №2 Запорізької АЕС на ринок допоміжних послуг.

 

Режим нормованого первинного регулювання частоти має бути впровадженим на усіх енергоблоках Запорізької АЕС до 2023 року. За сприятливих умов в планах на поточний рік - проведення відповідних випробувань на енергоблоці №4 ВП ЗАЕС. 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 17 травня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку