МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Діяльність Южно-Української АЕС отримала високу оцінку регіонального центру ВАО АЕС

17.05.2021 | 11:00

 

 

 

 

За підсумками наради експертно-аналітичної групи регіонального центру ВАО АЕС* з визначення рівнів взаємодії та підтримки атомних станцій, що входять до його складу, діяльність Южно-Української АЕС отримала високу оцінку. «Це свідчить про те, що безпека атомної станції перебуває на високому рівні і наявних трендів її погіршення немає. Залежно від вказаної категоризації буде встановлено відповідний рівень адресної підтримки ЮУАЕС з боку Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні станції», - відзначила представник ВАО АЕС на южно-українському майданчику Наталія Буханько.

 

На засіданні, яке пройшло 14 травня в режимі відеоконференції, відзначалося, що результати партнерської перевірки 2018 року та повторної партнерської перевірки 2020-го, рівень впровадження рекомендацій SOER**, відсутність на ЮУАЕС експлуатаційних подій рівня «значна» та «така, що вимагає уваги», а також відсутність за останній рік подій, що класифікуються як «порушення» та «відхилення» вказують на стабільну роботу атомної станції. «Про це також свідчать позитивні тренди зміни узагальненого індексу всіх енергоблоків Южно-Української АЕС за трирічний період. Усе це та виконання станцією зобов'язань члена ВАО АЕС вказують на достатність підтримки ЮУАЕС з боку Всесвітньої асоціації», - підкреслює Н.Буханько.

 

Діяльність АЕС оцінюється за 13 критеріями, які враховують виконання атомними станціями членських зобов'язань і стан їх експлуатації. Н.Буханько зауважує: «Для Южно-Української АЕС за усіма критеріями досягнуто першу - вищу - межу. Це найкращі результати діяльності станції. У порівнянні з попередніми роками вони істотно поліпшились і продовжують удосконалюватися. Зважаючи на це, висока оцінка діяльності ЮУАЕС членами експертно-аналітичної групи була підтримана одностайно. Це приємно».

 

Засідання експертно-аналітичної групи регіонального центру ВАО АЕС щодо визначення рівнів взаємодії з усіма 25 АЕС із 11 країн, що входять до регіонального центру, проводяться щорічно, адже кожна зі станцій має різні потреби в експертній підтримці, які змінюються з часом. Особливістю заходів, що проводяться в умовах пандемії, стали обмеження, введені через розповсюдження коронавірусної інфекції. Наради з категоризації відтепер проводяться в онлайн-режимі. Це дозволило розширити формат за рахунок участі в них керівників вищої ланки атомних станцій. Зокрема, від южно-українського майданчика виступив генеральний директор енергокомплексу Володимир Лісніченко, який висловив задоволення встановленим рівнем взаємодії, а також оцінкою діяльності ЮУАЕС з боку експертно-аналітичної групи, яка відзначила, що ЮУАЕС робить істотний внесок у підвищення безпеки та надійності атомної енергетики.

 

* Всесвітня асоціація операторів, що експлуатують атомні станції (ВАО АЕС) об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації, щоб її члени могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій. Членство у ВАО АЕС здійснюється через регіональні центри, розташовані в Атланті, Москві, Парижі та Токіо.

 

** SOER - звіти про значний досвід експлуатації з важливих проблемних областей, виявлених за повідомленнями про події, представлені членами ВАО АЕС. SOER містять рекомендації, розроблені на підставі досвіду експлуатації в областях, важливих для ядерної безпеки та надійності енергоблоків.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№ 3-6 (м. Южноукраїнськ Миколаївської області (Коригування)» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

 

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 600 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

версія для друку