МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Експерти ВАО АЕС розпочали партнерську перевірку на Запорізькій АЕС

14.05.2021 | 15:05

 

 

 

На Запорізькій АЕС розпочалась партнерська перевірка Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС).

 

До складу команди експертів на Запорізькій АЕС увійшли представники компаній операторів атомних станцій з Угорщини, Росії, Вірменії, Ірану, України.

 

З вітальним словом від ВП ЗАЕС виступив т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Юрій Кульба: «На жаль, епідеміологічний стан дещо обмежив нас. Проте, я впевнений в повноцінності та плідності нашої спільної роботи. Від перевірки ми очікуємо допомоги для поліпшення роботи Запорізької АЕС в усіх напрямках діяльності. З боку станції ми  гарантуємо повну відкритість і оперативне надання інформації».

 

У зворотному слові керівник команди Лайош Хаднадь (АЕС Пакш) підкреслив, що основна мета партнерської перевірки ВАО АЕС - це обмін досвідом, знаннями між членами цієї організації для забезпечення підвищення безпеки та надійності АЕС. Знайти сильні сторони де станція працює дійсно дуже добре та знайти області де можливе покращення.

 

Команда міжнародних експертів буде працювати на Запорізькій АЕС за такими напрямками: Лідерство, Експлуатація, Досвід експлуатації, Експлуатаційний фокус, Ремонт, Інжиніринг, Надійність обладнання, Аварійна готовність, Радіаційна безпека.

 

Впродовж партнерської перевірки експерти будуть спостерігати за роботою персоналу і обладнання, спілкуватися з персоналом, вивчати документацію, складати звіти і передавати всю необхідну інформацію в рамках перевірки колегам, які працюють віддалено.

 

Через пандемію формат партнерської перевірки зазнав певних змін. Експерти з інших країн будуть працювати дистанційно, на станцію приїхали фахівці, які живуть і працюють в Україні.

 

Запорізька АЕС готова пройти перевірку, продемонструвавши міжнародним партнерам високий рівень безпеки станції.

 

Експерти працюватимуть на майданчику ЗАЕС до 29 травня 2021 року.

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 14 травня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

 

версія для друку