МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Метрологічне забезпечення контролю параметрів технологічного обладнання - складова безпечної експлуатації Хмельницької АЕС

13.05.2021 | 14:39

 

На Хмельницькій АЕС здійснюється метрологічне забезпечення контролю параметрів технологічного обладнання як під час експлуатації, так і в рамках проведення планово-попереджувального ремонту і модернізаційних робіт.

Зокрема, під час проведення ремонту на першому енергоблоці Хмельницької АЕС заплановано виконати роботи з модернізації систем автоматичного управління загальностанційної резервної дизельної електростанції, нормальної експлуатації важливої для безпеки турбінного відділення, автоматичного регулювання захисту турбіни.

За словами головного метролога ВП ХАЕС Ігоря Горбачука, достовірні результати вимірювань дозволяють ефективно та якісно здійснювати технологічний процес, підвищувати ефективність застосування матеріальних та енергетичних ресурсів, що є важливою складовою безпеки персоналу і виробництва загалом.

Згідно з Комплексною зведеною програмою підвищення ефективності та надійності експлуататації енергоблоків, служба головного метролога (СГМ) забезпечується найсучаснішими робочими еталонами для проведення відомчої повірки (калібрування) засобів вимірювальної техніки на Хмельницькій АЕС.

Тільки у 2020 році працівниками підрозділу було повірено (відкалібровано) близько 50 тисяч засобів вимірювальної техніки. Загалом у підрозділі проводять біля п’ятнадцяти видів вимірювань: параметрів потоку, рівня та об’єму речовин, вимірювання тиску, вакуумні вимірювання, вимірювання часу та частоти, електричних та магнітних величин, вимірювання характеристик іонізуючих випромінювань та ядерних констант, температурні і теплофізичні вимірювання та ін.

Метрологічна служба ХАЕС тісно співпрацює із відповідними центрами Хмельницького, Рівного, Львова, Дніпра, Харкова, Києва, а також з підрозділами атомної станції. Така співпраця дозволяє ефективніше використовувати власні ресурси та набувати нових знань. Персонал СГМ постійно навчається, підвищує кваліфікацію та вдосконалюється, адже технології вимірювань та засоби вимірювальної техніки стали більш комп’ютеризовані та мультифункціональні.

«Метрологічне забезпечення контролю параметрів на Хмельницькій АЕС допомагає виключити або звести до мінімуму ризик прийняття помилкових рішень і дій на основі результатів вимірювань, які виконуються під час експлуатації ХАЕС. Контролюючи засоби вимірювальної техніки, які беруть участь в технологічних процесах, персонал служби головного метролога забезпечує достовірность та необхідну точність вимірювань для безпечної та надійної роботи ВП ХАЕС»,- констатував головний метролог АЕС.

 

 

 

 

версія для друку