МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС розпочався плановий середній ремонт

05.05.2021 | 14:55

 

 

 

 

Згідно з графіком ремонтної кампанії Запорізької АЕС на 2021 рік, на енергоблоці №5 розпочався середній планово-попереджувальний ремонт. 

 

В період ремонту заплановано виконати капітальний ремонт парогенератора №2; головного циркуляційного насоса №4; електродвигуна головного циркуляційного насоса №4; теплообмінника аварійного розхолоджування; теплообмінника розхолоджування басейну витримки, а також середній ремонт реакторної установки з повним вивантаженням активної зони; турбіни парової; технологічно взаємопов’язаного обладнання: турбогенератор - збудник - вимикач - струмопровід.

 

Також в рамках ремонту буде виконано поточний ремонт тепломеханічного обладнання дизель-генераторів резервної дизельної електростанції; фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора. Будуть проведені контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

 

Два багатомісні герметичні кошика з 48 зборками з відпрацьованим ядерним паливом будуть відправлені на зберігання на майданчик сухого сховища відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС.

 

Серед надрегламентних робіт заплановано проведення інспекції ТВЗ-WR, виконання модернізації вузла ущільнення головного роз'єму головного циркуляційного насоса №4 з застосуванням гребінчастих прокладок та системи управління резервним дизель-генератором.

 

Заплановано продовження терміну експлуатації виймальних частин та електроприводів арматури пожежогасіння систем важливих для безпеки; обстеження технічного стану сухих трансформаторів власних потреб; заміну місцевих щитів керування установки підігрівачів мережевої води; підвищення пожежної безпеки кабельного господарства.

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 05 травня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку