МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На енергоблоці №1 Запорізької АЕС завершено середній планово-попереджувальний ремонт

28.04.2021 | 13:23

 

 

 

 

27 квітня 2021 року о 14 годині 24 хвилині енергоблок №1 Запорізької АЕС підключено до енергосистеми після завершення середнього планово-попереджувального ремонту.

 

В ході ремонту на енергоблоці №1 було виконано основні регламентні роботи. Капітальний ремонт: парогенераторів №1, №3; головних циркуляційних насосів №1, №4, включаючи ремонт електродвигунів; ремонт теплообмінника аварійного розхолоджування; ремонт сепараторів-пароперегрівачів №№1-4; ремонт підігрівачів низького тиску №№1-4; ремонт турбоживильних насосів №1, №2; ремонт циркуляційних насосів №1, №3. Також виконано капітальний ремонт турбіни парової з розкриттям циліндру високого тиску та капітальний ремонт теплообмінника розхолоджування басейну витримки.

 

Під час ремонту виконано середній ремонт: реакторної установки з повним вивантаженням активної зони реактора; технологічно взаємопов’язаного обладнання: турбогенератор - збудник - вимикач - поточний ремонт струмопроводу.

 

48 відпрацьованих тепловиділяючих зборок (два багатомісних герметичних кошика) були відправлені на зберігання в сухе сховище відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС.

 

На блочному трансформаторі виконано поточний ремонт фаз «А», «В», «С»; середній ремонт тепломеханічного обладнання дизель-генераторів РДЕС №1, №3 та поточний ремонт тепломеханічного обладнання дизель-генератора РДЕС №2; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

 

Серед надрегламентних робіт виконано модифікацію вузла ущільнення головного роз'єму головного циркуляційного насоса №1.

 

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 28 квітня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку