МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Хмельницькій АЕС говорили про сучасний стан атомної енергетики, згадуючи Чорнобильську аварію

27.04.2021 | 11:05

 

 

 

26 квітня Україна і світ вшановували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи. Саме у цей день, усвідомлюючи драматизм та масштабність аварії на ЧАЕС, висловлюючи співчуття та вшановуючи героїв мирного атома, працівники Хмельницької АЕС спільно із студентами Острозької академії провели онлайн зустріч.

У рамках проєкту «Відкритий університет Острозької академії» начальник зміни енергоблока Олександр Хомич та інструктор навчально-тренувального центру ВП ХАЕС Олександр Франко розповіли про причини та наслідки аварії на ЧАЕС, відмінність проєктів енергоблоків АЕС ВВЕР-1000 від РВПК в частині їх впливу на безпеку.

Олександр Хомич згадав і про інші аварії зазначивши, що після аварії на АЕС Фукусіма, під керівництвом МАГАТЕ було проведено всебічний аналіз, за результатами якого на усіх АЕС світу проведено стрес-тести на витривалість АЕС щодо зовнішніх факторів впливу. Загалом біля двадцяти «постфукусімських заходів» впроваджено на АЕС України.

Фахівці ХАЕС надали також інформацію для учасників онлайн зустрічі щодо економічної складової атомної енергетики, балансу енергетичної генерації держави та її перспектив розвитку.

«АЕС поступово вичерпують свій ресурс, потребуючи подовження строків експлуатації та нового будівництва. Якщо Україна не хоче бути залежною від сусідніх країн, потрібно будувати нові енергоблоки. Держава має втілювати програму заміщення блоків АЕС використовуючи наявні майданчики. Тому питання спорудження 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС особливо актуальне сьогодні», - зауважив начальник зміни енергоблока.

Студенти та викладачі Острозької академії активно підключилися до онлайн-діалогу цікавившись перш за все найближчими перспективами щодо спорудження 3 та 4 енергоблоків. Запитували учасники зустрічі і про контроль радіаційного стану, поводження з відпрацьованим ядерним паливом, екологічний стан водойми-охолоджувача атомної станції.

Отримавши вичерпні відповіді на всі питання, викладачі та студенти Острозької академії відзначили важливість та актуальність отриманої інформації, а також висловили усвідомлення, що спорудження 3 та 4 енергоблоків зміцнить енергетичну незалежність України.

Підсумовуючи результати зустрічі заступник генерального директора з персоналу Богдан Шмигельський завірив, що на Хмельницькій АЕС робиться все можливе для забезпечення безпечної, надійної експлуатації та її розвитку, як для регіону розташування так і для держави загалом.

 

 

версія для друку