МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Запорізькій АЕС відбулася нарада з постачальником обладнання

23.04.2021 | 09:49

 

 

 

 

На Запорізькій АЕС відбулась робоча технічна нарада з представниками чеської компанії Škoda JS, яка працює у сфері ядерного машинобудування. В рамках напрацьованих проєктів представники компанії пропонують свою продукцію ДП «НАЕК «Енергоатом».

 

Розпочалася нарада з докладної презентації про діяльність компанії ŠKODA JS, далі продовжилася за конкретними питаннями порядку денного.

 

«Українські атомні станції є нашими ключовими партнерами. В рамках багаторічного співробітництва ми працюємо над цілим рядом проєктів. Сьогоднішній візит пов'язаний з проєктами, які знаходяться на стадії реалізації. Також ми раді представити деякі нові продукти, які SKODA виробляє в рамках ядерного машинобудування. І нагадати, що крім виробництва атомного обладнання, SKODA є також представником, що пропонує і інжиніринг атомних станцій», - зауважив директор дивізіону атомне обладнання «SKODA JS» Карел Беднар.

 

Учасники наради обговорили актуальні питання щодо виробництва та поставки деталей головного роз’єму реактора, обладнання для модернізації полярних кранів кругової дії та інших проєктів.

 

Полярні крани належать до основного транспортно-технологічного обладнання в гермооболонках енергоблоків. Подібну модернізацію зробили Южно-Українська та Рівненська станції.

 

Обговорення виробництва та поставки деталей головного роз’єму реактора велось щодо комплектів шпильок, за допомогою яких кріпиться кришка реактора. Такі комплекти завжди мають бути у резерві, оскільки на виготовлення цих специфічних деталей потрібно півроку.

 

«Спектр питань, що обговорювались, було нами ще й розширено. Є моменти в частині супроводу ремонтів і експлуатації, які для нас - ключові. Акцент зроблений на цьому», - розповів заступник головного інженера з ремонту ВП ЗАЕС Вадим Жук.

 

Фахівці станції ретельно аналізують озвучені пропозиції. Згодом будуть прийняті концептуальні рішення щодо потреб Запорізької АЕС.

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 23 квітня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

 

версія для друку