МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Працівники Хмельницької АЕС взяли участь в міжнародній онлайн-зустрічі

21.04.2021 | 14:15

 

 

 

 

20 квітня відбулася міжнародна онлайн-зустріч за участю членів Українського ядерного товариства та Європейського ядерного товариства (ЄЯТ). У ній взяли участь представники з різних країн, зокрема і атомники чотирьох вітчизняних АЕС. Від Хмельницької атомної електростанції до обговорюваних тем долучилися працівники відділів роботи з громадськістю і ЗМІ, міжнародної співпраці та технічного перекладу, представники профспілкової молодіжної організації.

Розпочинаючи захід, учасників привітав виконавчий секретар УкрЯТ Данило Лавренов, який висловив сподівання, що ядерна енергетика вийде на новий щабель розвитку як в Україні, так і в Європейському Союзі. Під час спілкування спікери поділилися планами щодо реалізації ключових заходів протягом поточного року, окреслили головні напрямки, якими керуються ядерні спільноти у своїй діяльності. Серед пріоритетних – підтримка наукових досліджень, напрацювань вчених із низки європейських країн в галузі атомної енергетики, обмін знань між поколіннями. ЄЯТ співпрацює і з МАГАТЕ, організовуючи спільні конференції, на яких обговорюються проблемні кліматичні питання. На цьому наголосив і президент Європейського ядерного товариства, професор Еміліо Мінгес.

У рамках віртуальної зустрічі особлива увага учасників була акцентована на презентації програми «Ядерна енергетика для покращення клімату» (Nuclear 4 Climate), адже в Європі до 2050 року хочуть досягнути нульового викиду вуглецю, і в цьому аспекті виробництво атомної енергії є найчистішим.

Зі своєї сторони представники Українського ядерного товариства наголосили, що ДП «НАЕК «Енергоатом» та вітчизняні АЕС зокрема, інвестують кошти у знання молодих спеціалістів, за якими – розвиток атомної галузі. Яскравим прикладом є конкурс рефератів для старшокласників, який організовує УкрЯТ. Щорічно перший етап конкурсу проводиться на майданчиках енергопідприємств та в інших відокремлених підрозділах вітчизняної ядерної спільноти. Фіналісти захищають свої роботи на національному рівні перед авторитетним журі, до складу якого входять викладачі профільних вишів та представники енергокомпанії.

Також нетішинці є активними учасниками Міжнародного конкурсу відеопроєктів для старшокласників ENEN+. У 2019 році старшокласниці Крістіна Петровська та Анна Карпова здобули блискучу перемогу в Угорщині (Будапешт) у вищезгаданому заході та запам’яталися організаторам своїми неординарними виступами. Про це під час онлайн-зустрічі зауважила керівник напрямку міжнародного співробітництва Європейського ядерного товариства Ємілія Яніш.

УкрЯТ уже два роки є членом Європейської ядерної спільноти і планує й надалі співпрацювати та реалізовувати науково-просвітницькі проєкти разом із зарубіжними партнерами. Зокрема, наступна відеоконференція буде присвячена освіті та підготовці персоналу.

 

версія для друку