МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Гідротехнічному цеху Запорізької АЕС - 35 років

12.03.2021 | 14:18

 

 

 

Комплекс гідротехнічних споруд Запорізької АЕС - унікальний. Це замкнена циркуляційна система з розвиненою структурою каналів, бризкальних басейнів, градирень. Комплексу немає рівних серед атомних станцій України.

 

Тридцять п’ять років тому, в березні 1986 року, гідротехнічний цех був виділений в окремий структурний підрозділ Запорізької АЕС. Поступово штат цеху збільшувався і сьогодні налічує 261 працівника.

 

Цех працює за різними важливими для роботи станції напрямками. Перш за все - забезпечує енергоблоки технічною водою, відповідає за її охолодження і якість.

 

Основний склад гідротехнічного цеху - це слюсарі-ремонтники і машиністи насосних установок, які експлуатують і ремонтують обладнання гідротехнічних споруд, насосних станцій і технологічних трубопроводів. Але є рідкісні спеціальності - капітани, механіки по судновим системам, матроси-мотористи, водолази, рибоводи, багермейстер-машиніст земснаряду - для виконання особливих, спеціалізованих робіт.

 

 «Ювілей - це привід підбити підсумки пройденого шляху, окреслити нові завдання і визначити терміни їх реалізації. 35 років для підрозділу - період, коли колектив вже сформувався, як команда професіоналів, які добросовісно і якісно виконують свою роботу», - зазначив начальник гідротехнічного цеху ВП ЗАЕС Павло Борисенко.

 

Сьогодні колектив цеху самодостатній і має все необхідне для ефективної експлуатації та ремонту обладнання. Співробітники цеху чітко усвідомлюють свою високу відповідальність і ставляться до дорученої справи зі стовідсотковою самовіддачею.

 

Довідка: Технічне водопостачання електростанції - оборотне і базується на ставку-охолоджувачі, бризкальних пристроях і градирнях. Ставок-охолоджувач вигороджений греблею на мілководній ділянці Каховського водосховища. Підігріта на конденсаторах вода скидається у відкритий канал. Половина витрат надходить в ставок-охолоджувач, решта - насосними станціями подається на бризкальні пристрої і градирні. Охолоджена вода через підвідний канал надходить до берегових насосних станцій, що подають воду на конденсатори турбін.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 12 березня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40 відсотків всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку