МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На енергоблоці №6 Запорізької АЕС розпочався плановий капітальний ремонт

19.04.2021 | 16:59

 

 

 

 

Згідно з графіком ремонтної кампанії Запорізької АЕС на 2021 рік, на енергоблоці №6 розпочався капітальний планово-попереджувальний ремонт. 

 

В період ремонту заплановано виконати капітальний ремонт: реакторної установки з повним вивантаженням активної зони; парогенератора №3; головного циркуляційного насоса №3; електродвигуна головного циркуляційного насоса №3; теплообмінника аварійного розхолоджування; теплообмінника розхолоджування басейну витримки; технологічно взаємопов’язаного обладнання: турбогенератор - збудник - вимикач - струмопровід; фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора.

 

Також в рамках ремонту буде виконано середній ремонт: тепломеханічного обладнання дизель-генераторів резервної дизельної електростанції; турбіни парової з розкриттям циліндру низького тиску 2. Будуть проведені контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

 

Два багатомісні герметичні кошики з 48 зборками з відпрацьованим ядерним паливом будуть відправлені на зберігання на майданчик сухого сховища відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС.

 

Серед надрегламентних робіт заплановано виконати модернізацію: системи управління резервним дизель-генератором; комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб систем безпеки, систем нормальної експлуатації турбінного відділення; схем релейного захисту та автоматики живлення власних потреб 6 кВ. Заміну: щита постійного струму та акумуляторної батареї першої системи безпеки; вимірювальних трансформаторів напруги 6 кВ; системи збудження турбогенератора; монтаж автоматичних установок пожежогасіння трансформаторів власних потреб.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 19 квітня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку