МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Запорізькій АЕС впроваджено додаткові карантинні заходи

25.03.2021 | 15:29

 

 

 

 

Через зростання у місті-супутнику Енергодарі захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, тимчасово діюча на період введення карантину надзвичайна комісія з недопущення занесення і поширення у ВП ЗАЕС випадків захворювань, спричинених 2019-nCoV, прийняла низку рішень. 

 

«Згідно з листом ДП «НАЕК «Енергоатом» від 23.03.2021 керівникам підрозділів забезпечити переведення максимальної кількості працівників на роботу у віддаленому доступі з наступним контролем виконання виробничих завдань та доручень», - зазначила головний фахівець - начальник відділу охорони здоров’я ВП ЗАЕС Надія Хантицька.

 

Також серед рішень комісії зазначено:

-           заборонити роботу об’єктів управління соціальних програм, які знаходяться поза проммайданчиком ВП ЗАЕС: плавального басейну, культурно-ділового центру, спортивно-оздоровчого комплексу, санаторію-профілакторію (окрім лікувального корпусу та клініко-діагностичної лабораторії для проведення амбулаторного санаторно-курортного лікування);

-           заборонити проведення спортивних, культурно-масових та урочистих заходів;

-           посилити контроль за виконанням санітарно-гігієнічних вимог, масковим режимом та соціальним дистанціюванням на території ВП ЗАЕС;

-           забезпечити проведення нарад та перевірку знань у дистанційному режимі з використанням веб-ресурсів;

-           заборонити в навчально-тренувальному центрі ВП ЗАЕС проведення навчання, окрім: навчання оперативного персоналу визначених посад; навчання з охорони праці новоприйнятого персоналу та посадових осіб; навчання з безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки; навчання з пожежної безпеки та пожежно-технічного мінімуму; навчання, пов’язаного з модернізацією обладнання ВП ЗАЕС; навчання відповідно до Приписів регулюючих та контролюючих органів та які знаходяться на контролі у керівництва ВП ЗАЕС та ДП «НАЕК «Енергоатом»; навчання на робочих місцяхт.ч. індивідуальної підготовки та дистанційного навчання).      

 

Проводити навчання персоналу ВП ЗАЕС в НТЦ з додержанням усіх профілактичних і протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Кількість слухачів, які можуть знаходиться на навчанні в аудиторіях НТЦ - не більше 9 осіб.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 25 березня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

версія для друку