МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у міжнародному онлайн семінарі ВАО АЕС з ремонту енергоблоків

24.03.2021 | 08:25

 

 

Фахівці Запорізької АЕС взяли участь у міжнародному онлайн семінарі, який було організовано та проведено ВАО АЕС за запитом фахівців атомних електростанцій з 11-ти країн світу. Тема семінару: «Базові принципи технічного обслуговування та ремонту». Головна мета заходу - обмін досвідом.

Серед учасників онлайн семінару були як фахівці з ремонту атомних станцій з 40-річним досвідом експлуатації, так і ті, хто працює на нових станціях і готується до першого ремонту.

 

«Незалежно від країни, питання щодо ремонту атомних енергоблоків у всіх учасників однакові. На всіх підприємствах актуальні такі теми, як співпраця в бригадах, з керівництвом, організація та планування ремонтів, підтримання якості виконання робіт, складання звітної документації, взаємодія з постачальниками, тощо. І саме до фахівців Запорізької АЕС, які кожного року ремонтують шість атомних блоків, було найбільше запитань. Адже такого досвіду, як у наших ремонтників, в світі небагато», - розповів головний технолог - керівник інженерної служби енергоремонтного підрозділу Запорізької АЕС Олександр Макаревич.

 

В свою чергу під час семінару фахівці Запорізької АЕС також почули для себе багато пізнавальної інформації про досвід інших країн світу, зокрема про періодичність капітальних ремонтів.

 

Також, користуючись нагодою та темою онлайн семінару, представники ДП «НАЕК «Енергоатом» презентували колегам з інших країн світу можливості Центру підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру ВП ЗАЕС.

 

#ЕнергоатомОсвіта

 

 

 

 

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 23 березня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку