МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерго приєдналося до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки

18.03.2021 | 15:20

 

Сьогодні під час візиту Президента Литовської Республіки Гітанаса Наусєди в Україну в.о. Міністра енергетики України Юрій Вітренко підписав Технічну угоду, що передбачає приєднання Міненерго до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки та його активностей.

 

Підписантами Угоди також стали відповідальні за роботу в сфері енергобезпеки інституції Литви, Латвії, Естонії, Німеччини, Франції, Італії, Туреччини, Великобританії та Північної Ірландії, Сполучених Штатів Америки.

 

«Відтепер Україна матиме однаковий з державами-членами НАТО доступ до можливостей підтримки Альянсом процесів потенційного розвитку. Ми зможемо отримувати повну, своєчасну, якісну експертизу з різних аспектів енергетичної безпеки та залучати найкращий досвід країн-учасниць НАТО», – наголосив очільник Міненерго.

 

Представники Міністерства братимуть участь у міжнародних проектах Центру. Також Міненерго має делегувати свого представника на засідання Наглядової ради Центру.

 

Крім того, Україна та Литва закріпили домовленості про подальше співробітництво підписанням Спільної Декларації про створення робочої групи з посиленої стратегічної співпраці у сфері енергетики. Обидві держави мають спільне бачення щодо багатьох питань подальшого розвитку енергетики, зокрема через мінімізацію впливу з боку Російської Федерації на енергетичний сектор.

 

«Ми докладаємо значних зусиль щоб в стислі терміни від’єднати енергосистеми від мереж Росії та Білорусі і синхронізувати їх з європейськими. Це є першочерговим та принциповим завданням в контексті забезпечення енергетичної безпеки нашої держави та регіону в цілому. Стратегічна позиція Міністерства енергетики України – не імпортувати електроенергії з Росії та Білорусі, і замість цього торгувати електроенергію з Європейським Союзом», – зазначив Юрій Вітренко.

 

«Ми повинні говорити єдиним голосом, координувати наші дії та зосереджувати свої зусилля на запобіганні маніпуляціям Росії і використанню енергії як інструменту геополітичного шантажу. Це єдиний шлях до енергетичної незалежності наших країн», - сказав Дайнюс Крейвіс, міністр енергетики Литви. Він зазначив, що спільні загрози, що стоять перед Литвою та Україною, відкривають можливості для посилення енергетичного партнерства між двома державами.

 

Пресреліз Міністерства енергетики Литви за посиланням:

https://enmin.lrv.lt/lt/naujienos/isteigta-lietuvos-ir-ukrainos-darbo-grupe-energetinei-partnerystei-stiprinti

 

версія для друку