МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Вугледобувні підприємства мають вчасно отримувати кошти за відвантажене вугілля - Юрій Вітренко

17.03.2021 | 17:49

 

 

 

 

В.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко зустрівся із представниками Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості, Регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червоноград Львівської області.

 

У зустрічі взяли участь заступник Міністра Олександр Зорін, директор департаменту вугільно-промислового комплексу Андрій Синюк та представник ПАТ «Центренерго» Віталій Довгаль.

 

Юрій Вітренко повідомив, що зараз вирішується питання щодо наближення виплат з Державного бюджету, щоб шахтарі отримали зароблені гроші. Також є домовленості з Фондом державного майна щодо сприяння в погашенні заборгованості перед гірниками.

 

«Нове керівництво «Центренерго» обіцяє, що буде отримувати на ринку ліквідні кошти від продажу електроенергії, і за рахунок цього компанія зможе погасити борги за вугілля»,- зазначив Юрій Вітренко.

 

Також в.о. Міністра поінформував щодо Концепції реформування вугільної галузі, яку відкликано міністерством для перегляду.

 

 

«Ми відкликали Концепцію, яку раніше підготовлено, щоб пересвідчитися, що ми дійсно зробимо ефективну вертикально-інтегровану компанію на базі «Центренерго». Ми готові повністю сприяти, якщо новоутворена компанія дійсно працюватиме як годинник і буде вчасно виплачувати гроші», - зазначив очільник Міненерго.

 

Очільник Міненерго поінформував про наміри щодо трансформації вугільних регіонів, зокрема співпрацю в цьому напрямку з німецькими партнерами, та інвестиції у ті підприємства, які вичерпали ресурс. На їх місці у процесі трансформації планується створити нові підприємства за підтримки інвесторів.

 

Учасники зустрічі обговорили питання:

 

• забезпечення належної  державної підтримки вугільним шахтам;

 

• взаєморозрахунків між різними структурами: ПАТ «Центренерго», ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп», ДП «Укрвугілля», державними вугледобувними підприємствами;

 

• модернізації вугільної галузі, що дозволить підвищити ефективність роботи шахт;

 

• підтримки соціального діалогу та залучення профспілок гірників до розроблення програм реформування галузі;

 

• створення робочих місць у процесі трансформації вугільних регіонів;

 

• формування балансу вугілля та визначення потреб у вугіллі державних шахт тощо.

 

Олександр Зорін запропонував у понеділок провести селекторну нараду за участю керівників шахт, ПАТ «Центренерго», інших підприємств та профспілок шахтарів з метою обговорення та визначення шляхів та строків погашення заборгованості.

 

 

 

 

версія для друку