МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС розпочався плановий середній ремонт

16.03.2021 | 15:50

 

 

 

 

Згідно з графіком ремонтної кампанії Запорізької АЕС на 2021 рік, на енергоблоці №3 розпочався середній планово-попереджувальний ремонт. 

 

В період ремонту заплановано виконати капітальний ремонт: парогенераторів №1,2; головних циркуляційних насосів №3,4; електродвигунів головних циркуляційних насосів №3,4; теплообмінника аварійного розхолоджування; теплообмінника розхолоджування басейну витримки.

 

Також в рамках ремонту буде виконано середній ремонт: реакторної установки з повним вивантаженням активної зони реактора; турбіни парової з розкриттям циліндру низького тиску; технологічно взаємопов’язаного обладнання: турбогенератор - збудник - вимикач - струмопровід.

 

Два багатомісні герметичні кошики з 48 зборками з відпрацьованим ядерним паливом будуть відправлені на зберігання на майданчик сухого сховища відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС.

 

На блочному трансформаторі буде виконано поточний ремонт фаз «А», «В» і «С». Заплановано виконати поточний ремонт тепломеханічного обладнання дизель-генераторів РДЕС №1,2,3; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

 

Серед надрегламентних робіт заплановано виконати: модернізацію системи управління резервних дизель-генераторів (РДЕС-3); хімічну відмивку парогенераторів енергоблоку; заміну повітряних вимикачів типу ВНВ-750 на елегазові; повне вивантаження/завантаження активної зони; проведення контролю герметичності оболонок тепловиділяючих елементів в тепловиділяючих зборках.

 

Безпечна експлуатація, якісне проведення ремонтів, надійне виробництво електричної і теплової енергії, технологічна дисципліна - основні пріоритети для багатотисячного колективу фахівців Запорізької АЕС.

 

Запорізька АЕС функціонує надійно і безпечно.

 

 

 Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 16 березня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку