МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Опубліковано шостий звіт Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) за 2019 рік

12.03.2021 | 15:53

 

 

На сайті Міненерго http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/officialcategory?cat_id=245214258 )  та  національному сайті  ІПВГ опубліковано Національний Звіт Ініціативи прозорості видобувних галузей України за 2019 рік (http://eiti.org.ua/documents/). 

 

Звіт ІПВГ за 2019 рік  підготовлено на виконання міжнародних зобов'язань у зв'язку із приєднанням до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ)  та Закону України «Про забезпечення прозорості  у видобувних галузях», за результатами  аналізу  і звірки платежів  у   сфері добування кам'яного вугілля; сирої нафти; природного газу; добування руд заліза; руд титану;  руд марганцю, транспортування нафти та газу. Також у звітах представлена  загальна інформація у сфері видобутку глин, піску та каміння будівельного.

 

Звіт ІПВГ містить велику кількість корисної інформації про видобувні галузі,  зокрема щодо родовищ  корисних копалин, обсягів видобутку в Україні, обсягів і напрямків експорту/імпорту  корисних копалин, про внесок видобувних галузей до ВВП, про платежі до бюджетів України, які  задекларували компанії, про результати звірки даних від державних органів та компаній. Опубліковані в Звіті дані  допоможуть краще зрозуміти проблеми  видобувних галузей та кроки, які  треба здійснити для їх усунення.

 

Підготовка звіту ІПВГ – результат спільної роботи Міненерго, ДПС, Міндовкілля , Держгеонадра  та  зацікавлених сторін (громадські організації, компаніями, Німецьке Товариство Міжнародного співробітництва (GIZ), незалежний адміністратор)   щодо  впровадження ІПВГ в Україні та виконання Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», зокрема:

 

прийнято постанову КМУ від 23.09.2020 № 858 «Деякі питання забезпечення прозорості у видобувних галузях», якою затверджено форми звітів про платежі, які складаються компаніями видобувних галузей;

 

наказом Міненерго від 04.12.2020 №794 утворено і затверджено склад  оновленої багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ, який  сформовано за результатами проведених відкритих зборів з відбору представників громадських організацій та компаній, відповідно до Положення про багатосторонню групу з імплементації ІПВГ, затвердженого наказом Міненерго від 08.09.2020 №580;

 

у лютому 2021 року  Міністерством прийнято на баланс  «Електронну систему подання та аналізу звітності ІПВГ», яка створена в рамках міжнародної технічної допомоги з GIZ проєкту «Ефективне управління державними фінансами ІІІ». Впровадження онлайн-платформи ІПВГ  спростить систему звітування відповідно до вимог ІПВГ та доступу зацікавлених сторін до інформації  щодо діяльності  видобувних галузей в Україні. У січні 2021 року проведено  тренінги для користувачів цієї системи – представників  Міненерго і  компаній  видобувних галузей.

 

 У цьому році  буде проведена дослідна експлуатація електронної системи ІПВГ та запровадження процесу електронного звітування суб'єктів розкриття інформації та аналізу даних для підготовки звіту ІПВГ за 2020 рік. 

 

Довідково:

ІПВГ – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, прийнятий Міжнародним секретаріатом ІПВГ та затверджений Міжнародним правлінням ІПВГ, який впроваджується у 55 країнах світу та включає такі країни як Норвегія, Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Казахстан та інші. Відповідно до вимог ІПВГ усі нафтові, газові, гірничодобувні компанії та інші видобувні компанії, що здійснюють істотні платежі на користь уряду повинні надавати повну та вичерпну інформацію стосовно цих платежів.

 

Національний звіт ІПВГ – це звіт, в якому містяться дані, отримані від державних органів і компаній щодо сум платежів та надходжень від природних ресурсів. Підготовка цього документу та звірка отриманих даних здійснюється Незалежними адміністратором – незалежною компанією з відповідним досвідом роботи. Звірка даних та виявлені під час неї розбіжності допомагають визначити та усунути слабкі місця в галузі управління природними ресурсами.

 

 

 

версія для друку