МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Впровадження електронного звітування видобувних компаній

19.02.2021 | 11:37

 

 

 

 

Міністерство енергетики  прийняло на баланс «Електронну систему подання та аналізу звітності ІПВГ», впровадження  якої суттєво спрощує процес звітування суб'єктів розкриття інформації  та аналізу даних для підготовки звіту ІПВГ, забезпечує простий і зручний доступ до інформації щодо діяльності компаній видобувних галузей та отриманих державою  доходів від діяльності  компаній.

 

Ця електронна платформа була створена  в рамках міжнародної технічної допомоги і співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) проєкту «Ефективне управління державними фінансами ІІІ».

 

У 2021 році, в тестовому режимі, компанії зможуть  подавати  звіти за 2020 рік  з використанням  електронної системи звітності ІПВГ.

 

У другій половині січня 2021 року вже відбулися чотири онлайн-тренінги з використання Електронної системи подання та аналізу звітності ІПВГ в Україні  (https://eiti.gov.ua/ ) для Міненерго, компаній нафтогазової, вугільної галузі, а також у сфері добування руд заліза, марганцю та титану. Учасники тренінгу  відзначили зручність  електронної системи для користувачів.

 

Тренінг проведено за підтримки GIZ. Організатор - Координатор коаліції Асоціації «ЕнергоТранспарентність» Віталій  Филенко

З інформацією про проведені навчання з використання електронної платформи ІПВГ  можна ознайомитися за посиланням:http://eiti.org.ua/2021/02/provedeno-tsykl-treninhiv-iz-vykorystannia-onla-n-systemy-podannia-ta-analizu-zvitnosti-initsiatyvy-prozorosti-vydobuvnykh-haluze-ipvh/.

 

Довідково:  ІПВГ – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, прийнятий Міжнародним секретаріатом ІПВГ та затверджений Міжнародним правлінням ІПВГ, який впроваджується у 55 країнах світу та включає такі країни як Норвегія, Німеччина, Велика Британія, Нідерланди, Казахстан та інші. Відповідно до вимог ІПВГ усі нафтові, газові, гірничодобувні компанії та інші видобувні компанії, що здійснюють істотні платежі на користь уряду повинні надавати повну та вичерпну інформацію стосовно цих платежів.

 

Українська «Електронна система подання та аналізу звітності ІПВГ» розроблена відповідно до Закону України   «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» та з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 23.09.2020  № 858.

 

версія для друку