МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Головний інженер Запорізької АЕС взяв участь у 81-ій Раді ГІС

18.02.2021 | 15:20

 

 

 

 

Головний інженер Запорізької АЕС Ігор Мурашов взяв участь у черговій зустрічі технічних керівників атомних електростанцій (ГІС), яка відбулася на базі Одеського відділення науково-технічної підтримки ВП «Науково-технічний центр» ДП «НАЕК «Енергоатом». Метою зустрічі було вирішення головних стратегічних завдань, аналіз поточного стану безпеки, планування основних напрямків розвитку галузі та ознайомлення з  можливостями нового навчально-аналітичного тренажеру.

 

Найбільш актуальні питання стосувалися подій в роботі АЕС, зокрема порушень та відхилень, які відбулися на різних майданчиках з часу проведення попереднього засідання, необхідності доопрацювання української бази даних надійності та впровадження проєкту з ремонту обладнання за технічним станом, зокрема систем, важливих для безпеки.

 

Також присутнім було презентовано напрацювання ВП НТЦ з проведення експериментальних досліджень з переробки рідких радіоактивних відходів на модельних розчинах методом склування.

Головним інженерам АЕС України було продемонстровано можливості нового навчально-аналітичного тренажеру, який надало відділенню науково-технічної підтримки ВП НТЦ Міністерство енергетики США через Аргонську національну лабораторію.

 

«Новий тренажер - це сучасна математична модель, спеціалізований програмний комплекс, який моделює перехідні процеси, технологічні системи, обладнання та системи управління енергоблоком при різних умовах експлуатації, включаючи проєктні і запроєктні аварії. Це дає можливість проводити ефективне індивідуальне й колективне навчання, інженерні дослідження, пов’язані з модифікацією технологічних систем та алгоритмів управління енергоблоком, дослідження нових режимів роботи тощо, а студентам профільних ЗВО - отримувати додаткові знання і розуміння процесів. Рівень гнучкості та додаткові можливості тренажера дозволяють використовувати його, як для моделювання серійного енергоблока АЕС з реактором ВВЕР-1000, так і для нових типів реакторів, в тому числі малих модульних реакторів (SMR)», - зазначив головний інженер Запорізької АЕС Ігор Мурашов.

 

Наступна Рада ГІС попередньо запланована на початок червня 2021 року.

 

версія для друку