МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна та Японія мають значний потенціал для посилення партнерства в енергетичній сфері

13.02.2021 | 12:12

 

 

 

 

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков зустрівся із заступником Голови Місії Посольства Японії в Україні паном Казуя Оцука.

 

Обговорили можливості співпраці України та Японії в енергетичному секторі. Серед напрямків співпрацірозвиток двосторонніх відносин та реалізація низки проєктів у ядерній сфері, у сфері відновлюваних джерел енергії та енергоефективності, розвитку гідроенергетики та водневої енергетики.

 

«Йдеться не тільки про інвестиції, наприклад, у підвищення маневреності атомної генерації та гідроакумулюючу генерацію, але й про обмін науково-технічною інформацією та експертну підтримку», - наголосив Ярослав Демченков.

 

Ядерна енергетика України має суттєвий потенціал, який включає експлуатацію, власний сировинний комплекс, наукову та проєктні складові, будівельно-монтажні ресурси, розвинуту інфраструктуру. Саме тому є значні можливості для розвитку співпраці з питань ядерної безпеки та фізичного захисту, радіаційного захисту, безпечного управління відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами, інженерної підтримки, обміну досвідом між компаніями, розробниками і постачальниками в ядерній енергетиці тощо.

 

Значний потенціал має співпраця у генерації з відновлювальних джерел. Адже Японія планує досягнути вуглецевої нейтральності до 2050 року та робить акцент на «зелену» енергію, відмову від автотранспорту на бензині та дизелі до 2035 року і новітні технології екомодернізації генерацій.

 

Японську сторону зацікавили плани України у розвитку водневої енергетики.

 

«Уряд сприятиме впровадженню водневих технологій та водневої екосистеми.

Ми працюємо над розробкою концепції розвитку водневої енергетики, відповідною нормативно-правовою базою та готові обговорювати  пілотні проєкти, в тому числі в рамках державно-приватного партнерства та спільної діяльності, з виробництва, використання водню в Україні та його транспортування в ЄС», - повідомив заступник Міністра.

 

Ярослав Демченков також поінформував про ініціативу очільника Міністерства з розробки механізмів залучення інвестицій в будівництво нових генеруючих потужностей, систем накопичення енергії та управління попитом. «Для нас є надважливим розвиток систем накопичення енергії та високоманеврової генерації, нам необхідно забезпечувати балансову надійність української енергосистеми і при цьому збільшувати частку «зеленої» енергетики», - наголосив Демченков. 

 

З представниками Посольства Японії також обговорили питання кібербезпеки критичної інфраструктури енергетичного сектору.

 

За підсумками зустрічі домовились сторони продовжувати українсько-японський енергетичний діалог та  пожвавити його після нормалізації ситуації з пандемією.

 

версія для друку