МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоблок №5 Запорізької АЕС в мережі: +10 років енергетичній стабільності, + 700 додаткових МВт в ОЕС України

16.01.2021 | 08:31

 

 

 

 

15 січня 2021 року о 00 годині 24 хвилині, після 274 діб всеосяжного середнього ремонту, протягом якого були виконані всі узгоджені заходи з продовження терміну експлуатації і підвищення рівня безпеки, п’ятий енергоблок Запорізької АЕС підключено до мережі. Ведеться набір потужності.

 

«Зараз на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться всі 6 енергоблоків. А завдяки введенню в експлуатацію лінії електропередачі 750 кВ «Каховська» - не існує жодних мережевих обмежень. Вислів «видаємо максимум» втратив умовність. Розпочалась дійсно нова епоха в історії експлуатації Запорізької АЕС», - прокоментував подію т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Юрій Кульба.

 

П’ятий енергоблок підключений до мережі на підставі виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України ліцензії, якою встановлено дату наступної періодичної переоцінки безпеки енергоблока - 27 травня 2030 року.

 

Персонал Запорізької АЕС гідно впорався із завданнями на всіх важливих напрямках діяльності станції, а окремі урочисті події об’єднались в цілісну картину, яка чудово демонструє кінцеву мету цієї грандіозної роботи - підвищення безпеки та надійності експлуатації, як Запорізької АЕС, так і об’єднаної енергосистеми України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Довідка:

 

Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 15 січня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку