МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Термін експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС продовжено

05.01.2021 | 08:56

 

 

 

04 січня 2021 року  у режимі онлайн конференції відбулося засідання Колегії Держатомрегулювання щодо продовження експлуатації енергоблока №5 ВП ЗАЕС у понадпроєктний термін за результатами періодичної переоцінки безпеки.

 

З доповіддю про готовність енергоблока №5 ВП ЗАЕС до продовження терміну експлуатації виступив т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Юрій Кульба. Він доповів про виконання комплексу робіт з оцінки технічного стану обладнання, підвищення та переоцінки безпеки, заміни обладнання, що відпрацювало свій ресурс.

 

Результати Державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №5 Запорізької АЕС представив начальник відділення аналізу міцності та надійності ядерних установок Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Олег Зелений.

 

Були розглянуті і результати перевірки стану виконання заходів, які на час проведення інспекційного обстеження ВП ЗАЕС (09-13 листопада 2020 року) були незавершеними. Про стан справ доповів начальник Інспекції з ядерної безпеки на Запорізькій АЕС (на правах самостійного відділу) Ростислав Барановський.

 

Заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок - начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок Валерій Бугай окреслив стан виконання робіт з підготовки енергоблока №5 ВП ЗАЕС до довгострокової експлуатації.

 

До онлайн конференції долучились представники Міненерго, Міндовкілля, Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ, ДСНС, фахівці Компанії та Запорізької АЕС.

 

За результатами обговорення члени Колегії підтримали пропозицію схвалити Висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока №5 ВП ЗАЕС та встановити дату наступної  періодичної переоцінки безпеки енергоблока - 27 травня 2030 року.

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 05 січня 2021 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

версія для друку